På Havsvidden dukas det upp till en Skördefestbuffé fylld med säsongens bästa råvaror från lokala producenter! Restaurangchef Johanna Dahlgren, känd för sitt arbete med lokala råvaror, har satt samman ett bord fyllt med det allra bästa Åland har att erbjuda i skördetid.
Pris per person: 42 €. Bordsbokning rekommenderas för Skördefestbuffén. För bokning och mer information, kontakta info@havsvidden.com.
ÖPPET
fredag och lördag kl. 12-21
Havsvidden resort ligger på norra Åland, utspritt på de röda granitklipporna bredvid havet och nära naturen. Miljön kring Havsvidden är lika spektakulär oavsett sol och värme på sommaren såsom stormar och snöfall på vintern. Njut av utsikten över Norrhavet, Havsvidden är ett rent paradis för livsnjutare!
INFORMATION FÖR RÖRELSEHINDRADE
Huvudbyggnaden och restaurangen är anpassade för rörelsehindrade.
Lokalproducerade produkter
Havsvidden
Skördefestbuffé